Yeni Toyota Corolla Teknik ve Donanım Özellikleri

Toyota tarafından üretilen Yeni Corolla teknik özellikleri ve firmanın paylaşmış olduğu çeşitli donanım özellikleri haberimizde yer almaktadır. Sizde bir Toyota satın almak istiyorsanız bulunduğunuz bölgeye en yakın Toyota bayisine uğrayarak araç satın alabilir ya da aracı daha detaylı inceleyebilirsiniz. Size tavsiyemiz, test sürüşü yapmadan hiçbir otomobil alımına karar vermemeniz.

Yeni Toyota Corolla
Yeni Toyota Corolla

2018 Toyota Corolla Teknik Özellikleri ve Donanım Özellikleri

Sınıfında en fazla ilgi gören modellerden birisi olan Corolla her zaman en başarılı tercihlerden birisidir. Sınıfında tasarımı ve sunduğu donanım özellikleri ile çok tercih edilen araç 2018 modelinde de aynı performansı sürdürmektedir. Özellikle dayanıklı bir araç olması ve bunun uygun fiyatlar ile alınabilmesi de en önemli özelliklerinden birisidir. Uzun zamandır bu modelin üretimini yapan Toyota her zaman modeli ileriye götürmüş ve yeni özellikleri ile satışa sunmuştur. 2018 Toyota Corolla tasarımı, donanım özellikleri ve teknik özellikleri ile yine göz doldurmaktadır. Araç farklı motor seçenekleri ile sunulmakta ve farklı donanım özellikleri ile sunulmaktadır.

2018 Toyota Corolla Donanım Özellikleri ve Tasarım Özellikleri

Özellikle sınıfında çok önem verilen ve sedan araçlar içerisinde çok tercih edilen bu araç oldukça dayanıklı ve kaliteli malzemelerin kullanımı ile üretilmektedir. Bunun yanında birçok teknolojik özelliklerin bulunduğu araçta konforlu ve güvenli sürüş yapılabilmektedir. Led farlar ile konforlu bir aydınlatmanın yapılması mümkündür. İç tasarımında 7” dokunmatik ekran ile tüm menülere ulaşılması oldukça kolaydır. İç tasarımda oldukça konforlu ve geniş olan aracın dış tasarımı konusunda da oldukça başarılı olunmuştur. Genel çizgisinden dışarı çıkılmadan 2018 Toyota Corolla yeniden tasarlanmıştır. Özellikle güvenlik konusunda ve konforlu sürüş konusunda birçok özelliği farklı donanım seçenekleri içerisinde bulunmaktadır.

2018 Toyota Corolla Teknik Özellikleri ve Motor Seçenekleri

Aracın teknik özellikleri ve motor özelliklerinde de birçok seçenek bulunmaktadır. Benzinli üretilen motorlarda 6,5 litre yakıt tüketimi mevcuttur. Dizel araçlarda ise 4,5 litre bir tüketim mümkündür. Aracın 100 kilometreye 14 saniyede ulaştığı da bilinmektedir. Farklı motor tercihlerinin bulunduğu araçta 7 hava yastığı bulunmakta ve ledli stop lambaları da bulunmaktadır. 2018 Toyota Corolla teknik özellikler ve motor özellikleri olarak da oldukça ileri teknoloji sunmaktadır. Araçta sınıfında olan tüm özellikler yer almaktadır. Bunlar arasında denge kontrol sistemi, yokuş kalkış sistemi ve gündüz farları gibi özellikler standart olarak sunulmaktadır. Bu özellikler yanında üst donanım özelliklerinde çok daha gelişmiş özelliklerde sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir