Yeni Jetta 2018 Teknik Özellikleri ve Detaylar

Yeni Jetta 2018 Teknik Özellikleri ve Detaylar

Yeni Jetta 2018
Yeni Jetta 2018

Almanya menşeili otomobil üreticisi Volkswagen tarafından 1979 tarihinden bu yana üretilen Jetta modelinin 2018 versiyonu kısa süre içerisinde Avrupa ve Türkiye pazarında satışa sunulmaya hazırlanıyor. 2018 Detroit Otomobil fuarı etkinlikleri kapsamında tanıtımı gerçekleştirilen Yeni Jetta ile ilgili teknik detaylar aşağıdaki şekilde sıralanmıştır.

2018 Jetta, Golf serisinin sedan tasarımı şeklinde karşımıza çıkıyor. A3, Octavia ve Golf serilerinde alınan tepkimelere benzer tepkimelerin alındığı ifade edilirken aracın aks mesafesi 2,685mm çıkartılırken genişlik ve uzunluk bakımından bir önceki versiyonlara nazaran daha ferah olduğu ifade ediliyor. Modern ve ultra lüks tasarım çizgileri dikkat çeken yeni Jetta’nın eğimli tavanı araca spor bir görünüm kazandırırken farların led olarak standart sunulması araca kendi segmentinde avantaj sağlıyor.

2018 Yeni Jetta iç kabini yeniden tasarlanarak tüketici ile buluşmaya hazırlanırken koltukların renk ve tasarım seçenekleri 10 farklı aydınlatma seçeneği gibi opsiyonel özellikler tüketicinin beğenisine sunuluyor. Ekstra olarak yeni güvenlik seçenekleri ile tüketici ile buluşacak olan modelin güvenlik paketinde ön çarpışma uyarısı, acil durum freni, kör nokta uyarı sistemi, arka trafik alarm sistemi, adaptif hız sabitleme sistemi, şerit kontrol ve uyarı sistemi gibi pek çok güvenlik donanımı aracın çeşitli modellerinde ekstra olarak sunuluyor.

ABD pazarında tanımı gerçekleştirilen modelin 1.4 TSI 148 hp beygir gücü ile satışa sunulacağı belirtilirken aracın 250 Nm tork üreten modeli benzinli turbo motor olarak karşımıza çıkıyor. Manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile tüketici karşısına çıkacağı ifade edilen Yeni Jetta’nın bu ve benzeri özelliklerinin opsiyonel olarak sunulacağını belirtmek de yarar var. Avrupa pazarında satış fiyatı henüz belirlenmemiş olsa da ABD pazarında 19,000$ civarında bir fiyat ile satışa sunulacağı belirtiliyor.

Yeni Jetta ile ilgili görüş ve değerlendirmelerinizi bizimle aşağıdaki yorum alanından paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir