2018 Hyundai Starex Fiyat Listesi ve Özellikleri

Güney Kore’nin önde gelen otomobil üretici firması Hyundai tarafından geliştirilen ve hafif ticari segmentte ciddi satış rakamları yakalamış olan Starex, 2018 yılında Türkiye pazarında satışa sunulacak. Güney Kore pazarında 75.000 TL’ye karşılık gelen bir rakam ile satışa sunulacak olan modelin Türkiye pazarında ÖTV eklenmesi ile beraber 110.000 TL – 125.000 TL aralığında olması bekleniyor.

2018 Hyundai Starex
2018 Hyundai Starex

2018 Hyundai Starex Teknik Özellikleri Nelerdir?

Ülkemizde uzun yıllar kullanılmış olan ticari minibüs sınıfındaki Hyundai Starex en son 10 yıl önce bir güncelleme almış o tarihten sonra hiçbir şekilde modifiye edilmemişti. Hyundai firması 2018 yılına Starex modelini güncelleyerek giriş yapmayı başarıyor. 12 yolcu taşıma kapasitesine sahip olan 2018 Hyundai Starex’in teknik özellikleri incelendiğimizde de oldukça konforlu ve ekonomik bir ticari araçlar karşılaşıyoruz. Şu an itibariyle Türkiye’de satışı bulunmayan Hyundai Grand Starex ticari bir otomobil olduğundan dolayı 2,5 litrelik dizel motor seçeneğiyle yollara dönüş sağlıyor. Turbo dizel özelliğini bünyesinde taşıyan motor son derece güçlü olarak üretilmiş. Tam 138 beygir gücünde olan motor 353 nm tork üretme kapasitesine de sahip. Ayrıca farklı bir motor alternatifi ile tüketicilere sunulan Hyundai Starex 172 beygir ve 451 nm tork üreten daha büyük ve güçlü bir motorla da kullanıcılara hitap ediyor.

2018 Hyundai Grand Starex Neler Vaat Ediyor?

5150 milimetre uzunluğa sahip olan araç 1927 metre genişlikle ve 3200 milimetrelik aks aralığıyla oldukça geniş bir iç mekâna da sahip. 2 farklı motor seçeneğiyle piyasaya sürülmüş olan Hyundai Starex 6 ileri manuel vites seçeneğine ek olarak 5 ileri otomatik vitesle piyasaya çıkartılıyor. Kullanım konforunu maksimum seviye çıkartmış olan araç iç mekân genişliği ile ve şık tasarımıyla da dikkat çekiyor. Aracın en dikkat çekici yerlerinden birisi iç mekânda kullanılan malzeme kalitesi. Ticari bir araç olmasına rağmen koltuk ve tavan döşemelerinde estetik unsurlara yer veriliyor.

Hyundai Starex Kullanım Deneyimi

Dış yapısı son derece dinamik olan Hyundai Starex ledli olan stop lambaları ile ve ön ızgara gurubuyla aktif bir görünüm sergiliyor. İç kısımdaki zarif tasarımla dış kısımdaki Premium hava aracı ticari sınıfın ötesine taşıyor. Ayrıca Hyundai Starex ön konsol incelendiğinde 8 inç ebadındaki multimedya sistem, ticari araçlara nazaran daha zarif ve küçük olan direksiyon simidi oldukça zarif duruyor. Süspansiyon sistemi ile yol tutuşu ile iç dizaynı ile ekonomik fiyatı ile dikkat çeken Hyundai Starex ticari araç sınıfına farklı bir yorum getiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir